Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Portal

srtf.mums.ac.ir

لينکهاي مفيد

تاریخ و زمان فارسی


پنجشنبه 23 آبان
1398

16. ربيع‌الاول 1441


14. نوامبر 2019

آمار سایت

اعضا : 3735
محتوا : 53
لینک وب ها : 8
بازدیدکنندگان : 48762

اوقات شرعیاخبار

کاهش صف‌های طولانی شرکت‌های دانش‌بنیان در دریافت تسهیلات

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

با برون‌سپاری اعطای تسهیلات صندوق نوآوری صورت گرفت: کاهش صف‌های طولانی شرکت‌های دانش‌بنیان در دریافت تسهیلات

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه استان قم با اشاره به اقدام صندوق نوآوری و شکوفایی برای برون‌سپاری برخی از اقدامات حمایتی به شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: این اقدام در کاهش انتظار شرکت‌های دانش‌بنیان در دریافت تسهیلات موثر بوده است.

علیرضا باباخان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق‌های پژوهش و فناوری با صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: این امر در توسعه زیست‌بوم نوآوری کشور مؤثر است؛ چراکه تا پیش از این تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان در صف‌های طولانی صندوق نوآوری برای دریافت تسهیلات می‌ماندند.

وی برون‌سپاری مأموریت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان را موجب کوتاه‌تر شدن صف‌های دریافت تسهیلات دانست و اظهار کرد: شرکت‌هایی که در استان‌های مختلف کشور مستقر شدند، شرکت‌های خلاق و فرهنگی هستند که بعضاً نمی‌توانستند از مزایای مستقیم دانش‌بنیانی بهره‌مند شوند؛ ولی با این آزادی عملی که به صندوق‌های پژوهش و فناوری داده شد، شرکت‌های فناور بیشتر در زیر چتر حمایتی قرار خواهند گرفت.

باباخان با ابراز امیدواری از اینکه با این تمهیدات اتفاقات بهتری برای شرکت‌های فعال و فرهنگی رقم بخورد، ادامه داد: در این همکاری میان صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری در اختیار صندوق‌های پژوهش و فناوری قرار گرفت که این امر برای سال ۹۸ می‌تواند ظرفیت‌های خوبی برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان ایجاد کند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه حجم تسهیلات اعطاشده به این صندوق را ۱۲ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: در صندوق کریمه تاکنون با بیش از هزار شرکت در سطح کشور همکاری داشتیم.

وی تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در استان قم را ۶۵ شرکت ذکر کرد و یادآور شد: از آنجایی فعالیت صندوق‌های پژوهش و فناوری محدود به استان نمی‌شود؛ از این رو چتر حمایتی ما شامل همه شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح کشور می‌شود.

منبع خبر : سایت صندوق نوآوری و شکوفایی

آخرین بروزرسانی ( یکشنبه, 29 اردیبهشت 1398 ساعت 08:55 )
 

صندوق سلامت ثامن از فناوران،محققین و صاحبان ایده حمایت می کند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF


رئیس هیئت مدیره صندوق سلامت ثامن در گزارش منتشر شده در سایت معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بیان نمودند: صندوق سلامت ثامن در راستای کمک به اقتصاد دانش بنیان و با هدف حمایت از صاحبان ایده و ارائه خدمات مالی به کارآفرینان متخصص و نوآور کشور در حوزه سلامت همانند دارو، تجهیزات پزشکی و ... در سال 1390 بر اساس مصوبه دهمین کارگروه هماهنگی ماده 100 صندوق های غیر دولتی پژوهش و فناوری تاسیس گردید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به عدم تمایل بانک ها و موسسات مالی برای سرمایه گذاری در فناوری های نو و ریسک پذیر گفت: کارآفرینان محقق و نوآوران جوان به علت مشکلات و ضعف های موجود در تامین هزینه ها و سرمایه گذاری، امکان آشکار نمودن قابلیت های فناورانه خود را ندارند که صندوق تلاش می کند با ارائه مشاوره مالی و سرمایه گذاری، اعطای وام و تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی و کمک به اجرای طرح های پژوهشی در حوزه پزشکی و سلامت به ایجاد کسب و کارهای حدید در حوزه های مختلف فناوری کمک نماید.

دکتر محسن تفقدی پشتیبانی از فناوران و محققین جوان و بهره مندی از توانایی ها و ظرفیت های ایشان جهت کارآفرینی بیشتر در کشور و تبدیل ایده های فناورانه به محصول را از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق عنوان نموده و خاطر نشان کرد: در راستای کمک به رونق اقتصادی و حل مشکلات حوزه سلامت ، صندوق از شرکت های دانش بنیان پشتیبانی و حمایت می کند و خدمات مالی و اعتباری برای ایشان تامین می کند.
آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه, 25 اردیبهشت 1398 ساعت 08:30 )
 

شرکت های دانش بنیان دارای اسناد اخزا تسهیلات قرض الحسنه دریافت می‌کنند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب PDF

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از اعطای تسهیلات قرض الحسنه به شرکت های دانش بنیان دارای اسناد خزانه اسلامی خبرداد.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت درخصوص خدمات تامین مالی صندوق نوآوری و شکوفایی مرتبط با اسناد خزانه اسلامی شرکت‌های دانش‌بنیان، این اسناد را نوعی از ابزارهای مالی اسلامی عنوان کرد و گفت: اسناد اخزا عبارت است از اوراق بدهی با نام موسوم به اوراق اسناد خزانه اسلامی که از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌شود و قابلیت معامله در بازار سرمایه را داراست.
وی افزود: در این راستا شرکت‌های دانش‌بنیانی که با دستگاه‌های اجرایی و سایر سازمان‌ها و نهادها جهت فروش محصولات دانش‌بنیان قرارداد داشته یا دارند و طبق ساز و کار اجرایی دولت جمهوری اسلامی ایران، تمام یا بخشی از مطالبه خود بابت این قرارداد را از طریق اسناد اخزا دریافت کرده اند، می‌توانند مطابق با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، تسهیلات بانکی قرض الحسنه دریافت کنند.
رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: این تسهیلات به صورت یک جا و معادل با حداکثر نیمی از مبلغ اخزای مرتبط با فروش محصولات دانش‌بنیان با نرخ کارمزد سالانه ۴% حداکثر تا سقف ۵ میلیارد تومان برای هر شرکت از طریق بانک پرداخت می‌شود.
به گفته وی سررسید بازپرداخت این تسهیلات مطابق با زمان سررسید اخزای ارائه‌شده تعیین می‌شود و تمامی اخزای ارائه‌شده (معادل دو برابر تسهیلات پرداختی) در رهن بانک قرار خواهد گرفت.
شرکت های دانش بنیان علاقمند به دریافت این خدمت جدید می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با میز خدمت صندوق نوآوری و شکوفایی به شماره ۴۲۱۷۰۱۱۸ تماس گرفته و جهت ثبت درخواست به سامانه یکپارچه غزال به نشانی http://bpms.nsfund.ir/ مراجعه نمایند.

آخرین بروزرسانی ( سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 07:53 )